Leśna Polana

forum zz-tu 72 ŁDH-ek Matecznik

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2009-05-10 21:57:59

ewa

Administrator

255884
Zarejestrowany: 2008-12-06
Posty: 147
Punktów :   

Obóz

Zbliża się wieeelkimi krokami obóz. Dlatego musimy się jak najszybciej umówić na przedobozową odprawę, na której ustalimy kto będzie za co odpowiedzialny, jakie będą zadania przedobozwe, może ktoś będzie chciał jechać na kwaterkę i ogólnie wszystkie najpilniejsze sprawy. Proponuję najbliższą piątek 17:00 w harcówce na Wodnej. Napiszcie czy wam pasuje i czy będziecie. Kasie, wiem, że nie jedziesz na obóz, ale i tak bardzo chcialabym, żebyś była na tej odprawie i wsparła nas swoimi pomysłami:) A tak przy okazji to stoimy w podobozie z 24 ŁDH, a obrzędowość w tym roku to....."Tajemniczy Ogród"

Offline

 

#2 2009-05-12 13:44:33

kasiula

Użytkownik

3901955
Zarejestrowany: 2009-05-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Obóz

Ok. Będe! Mam już dużo pomysłów..,

Offline

 

#3 2009-05-13 22:28:05

Kropelka

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-13
Posty: 2
Punktów :   

Re: Obóz

Ewa zbiórka nie może być o 17:30??? Bo ja nie zdążę na 17:00

Offline

 

#4 2009-05-14 21:13:57

ewa

Administrator

255884
Zarejestrowany: 2008-12-06
Posty: 147
Punktów :   

Re: Obóz

Dobra, to przekładamy na 18:00! To chyba będzie najlepszy termin. Zarezerwujcie sobie około 1,5 godz. Sandra jak możesz to dojdź do nas po treningu, bo on chyba też jest na Wodnej, Ania też dojdź po zajęciach jak najszybciej.

Offline

 

#5 2009-05-16 20:01:32

ewa

Administrator

255884
Zarejestrowany: 2008-12-06
Posty: 147
Punktów :   

Re: Obóz

Ustalenia z odprawy:
1.) Zastępy na obozie:
  zastęp starszoharcerki :Szuwary-kolor zielony
Asia
Sandra
Monika Dąbrowa
Karolina Stańczuk
   zastęp "Rosarium"-kolor różany (odcień do wyboru)
Anitka
Asia
Natalia?
Ewelina?
Martyna?
    zastęp "Wrzosowisko"-kolor fioletowy
Ania
Dominika
Ola Marciniak
Magda Osetek
Ola Kostrzewska?
Magda Szydłowska?

2.)Zadania przedobozowe dla zastępów:
-wykonać mini proporzec zastępu obozowego z nazwą i symbolem zastępu
-wykonać stroje obozowe, czyli fartuszki w kolorze waszego zastępu z kieszonką na dole
-wykonać stronę do zielnika (na formacie A4) o roślinie, która jest w nazwie waszego zastępu
-przywieźć ze sobą na obóz przez was (cały zastęp )wyhodowaną roślinkę, już wyrośniętą, którą, będziemy mogły zasadzić wokół kapliczki
-projektuje pionierkę w namiocie (pionierka musi być prosta, bo mamy tylko 3 dni na budowę całego obozu i 2 zastępy pierwszoroczne, więc będzie ciężko, a do tego nie wkopywana, ponieważ potem musimy przenieść ją do ciężarówki, żeby pojechała z nami na zlot, bo tam już nie budujemy od początku tylko śpimy na tym co wcześniej zbudowałyśmy. Ale nie ma co się martwić, bo zrobimy przed obozem warsztaty z pionierki na rajdzie rowerowym Leśnej Polany i zz-tu 24, ale o tym później)
3.)Współzawodnistwo na obozie:
zbieramy kolorowe fasolki do zrobionych (ale już na obozie) doniczek zastępów. Zastęp najstarszy też bierze udział w punktacji:)
4.)Każdy z Leśnej Polany prowadzi jedne zajęcia w tzw. "gnieździe" (czyli świetlicy). Zajęcia 15-25 minutowe w trakcie ciszy poobiedniej. Chodzi o to, żeby bez zbytnego ruszania się po całym obozie nauczyć się jakiejś fajnej, prostej i orginalnej umiejętności, np. ciekawe origami, plecienie makramy, ajkaś fajna gra, duższy pląs, itp. To będzie jedno z waszych zadań na stopień (który każda na obozie musi zamknąć:))
Asia: plecenie z makramy (spróbuj nauczyć się też jakiegoś innego wzoru, a dodatkowo dam Ci instrukcje jak wypleść suwak harcerski)
Anitka: origami -rośliny, zwierzęta, coś leśnego, ogrodowego
Ania: zwierzęta z koralików
Sandra: możesz wybrać, które chcesz poprowadzić: zabawy z masy solnej, gry na rozbudzenie wyobraźni, regulaminy obozowe w formie jakiejś mini gry, scenek, albo coś co sama chcesz przeprowadzić (tylko napisz co to dokładnie jest, żebym mogła wpisać w plan pracy)
5.)Każda osoba:
-szuka jakiegoś starego klucza z zamkiem (brama do naszego obozu będzie zamykana na stary klucz)
-jeżeli ktoś ma jakieś stare, niepotrzebne doniczki to zbieramy je w harcówce (będą potrzebne do sadzenia roślin, bo w ziemi leśnej nam nie wyrośnie nawet chwast)
-jeżeli może porzyczyć na czas trwania obozu konewkę ogrodową, to niech pisze(potrzebujemy 3, dla każdego zastępu jedną)
-zbiera ususzone główki kwiatów (najlepiej nie zgniecione, więc jak ktoś dostanie bukiet kwiatów, to nie wyrzucajcie go tylko ususzcie na obóz:))
-wymyśla 2 punkty na tegorocznego biszkopta/chrzest obozowy (tak, żeby był w tematyce tajemniczego ogrodu)
-plecie 3 metry makramy (na wysokość około 1,5 m )do obozu, żebyśmy mogły otoczyć makramą cały nasz podobóz (na obozie się z tym nie wyrobimy). Ja postaram się kupić jak najszybciej sznurek słomiany i zostawię go u Karoli, tak, żeby każdy mógł sobie wziąć i spokojnie pleść, bo mamy jeszcze na to 2 miesiące, więc spokojnie zdążymy:)

Offline

 

#6 2009-05-16 21:01:28

ewa

Administrator

255884
Zarejestrowany: 2008-12-06
Posty: 147
Punktów :   

Re: Obóz

Mam nadzieję, że długość ostatniego posta was nie przeraziła tak strasznie i udało wam się przeczytać całość. Starałam się jakoś wypunktować to wszystko co ustaliłyśmy o obozie, żeby każdy mógł sobie przeczytać/przypomnieć sobie co robimy.
Dodatkowo szukam chętnych, którzy na zadania na stopie chcą podjąć się:
-opowiedzenia jednej przygotowanej bajki, opowieści (najlepiej bajek dalekiego wschodu, mogę pożyczyć książkę z takimi bajkami), ponieważ każdego wieczora będziemy słuchały jednej "opowieści Ajah" (Ajah była opiekunką Mary zanim przeniosła się do zamku z tajemniczym ogrodem i codziennie wieczorem opowiadała swojej podopiecznej legendy o radżach, słoniach, Indiach, dalekim wschodzie)
-poprowadzi musztrę (tu już zgłosiłam Asię i Sandrę, chodzi o to, żebyście przejrzały regulaminy i wybrały to co najważniejsze, czyli zachowanie na apelu, salutowanie, meldowanie, tworzenie szeregu, dwuszeregu, czwórek w miejscu  i w marszu, a do tego coś ciekawego czyli np. "musztrę niemą - każdy ruch ręki oznacza coś innego, np. ręka do góry to Baczność!, ręka w bok to zwrot, albo musztrę z gwizdkiem i do tego coś śmiesznego np. czołgi z lewej, itp., wszystkie regulaminy są na www.zhr.pl
resztę napiszę jutro, bo już mi ręce zdrętwiały od pisania:)

Offline

 

#7 2009-05-17 13:08:21

Anitka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 54
Punktów :   

Re: Obóz

Kolor "Rosarium" może być czerwony? Bo do fartuszka (wzor i roze na kieszonke przesle ci e-mailem) ladnie kompomuje sie czerwony z czarnym (tak jak już ci pisałam: fartuszek czerwony, kieszonka czrna)

Offline

 

#8 2009-05-17 15:10:08

ewa

Administrator

255884
Zarejestrowany: 2008-12-06
Posty: 147
Punktów :   

Re: Obóz

może być:)

Offline

 

#9 2009-05-17 15:15:19

Anitka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 54
Punktów :   

Re: Obóz

To dobrze

Offline

 

#10 2009-05-17 15:47:06

Anitka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 54
Punktów :   

Re: Obóz

Ewa dostałaś e-maila? Doniczek mam 25, ale są małe . Na kronice ma widnieć napis kronika obozowa, zielnik, czy jeszcze innaczej i ile ma być stron (tak, żeby starczyło itp.)? Co do klucza to się zobaczy, w następną sobotę dam odpowiedź. Roslinka do kapliczki to jakiego gatunku najlepiej i jak bardzo wyrośniętą? Co do tych bajek to chodzi o samo opowiedzeie ich, czy wymyslenie? Przepraszam za tyle pytań, ale chcę, aby wszystko było na tip-top i dogadane .

Offline

 

#11 2009-05-18 14:55:37

 sandra

Użytkownik

kto mnie zna ten ma ;)
Zarejestrowany: 2009-05-16
Posty: 46
Punktów :   

Re: Obóz

Ewa: (oto parę spraw )
* nie umiem pleść makramy ...
* co do musztry to chętnie ją z Asią poprowadzę na obozie ..
* jakie te roślinki mają być ?? jakieś kwiatki ?? i jak je przewieziemy, bo do plecaka, czy torby to ich raczej nie włożę
* nie mam jeszcze pomysłu na zajęcia, które poprowadzę ale coś wymyśle i dam ci znać ...
* w razie czego, gdybym nie zdążyła kupić pokrowca na gitarę z tatą to pożyczyłabyś mi swój ?? ( wspominałaś wcześniej że kupisz nowy, więc tak się tylko pytam)
* nie mam kwiatów żeby je ususzyć ...
* każdy z nas ma mieć ten stary klucz ??
* na " bieg biszkopta " to też coś wymyśle, wszystkie punkty mają być związane z tematem naszego obozu ??
* kto z 24 ŁDH-ek będzie z nami w podobozie ??

... na razie to wszystko a jak mi sie coś przypomni to dam ci znać ...


Najważniejsze to cieszyć się każdym dniem ...

Offline

 

#12 2009-05-18 16:19:55

ewa

Administrator

255884
Zarejestrowany: 2008-12-06
Posty: 147
Punktów :   

Re: Obóz

No to tak,
*Anitka, dostałam maila i ten krój jest super, ale co do róży to myślę, że nie do końca jest realna do wykonania:) Jeżeli wam się uda to super, ale wydaje mi się, że do tego potrzeba naprawdę fachowej hafciarki i minimu tydzień haftowania każdej róży. Może spróbujecie same kontury:) Ale jesli dacie radę z tą w załączniku to naprawdę będzie godne podziwu arcydzieło:D.  W kronice myślę, że 30 kartek wystarczy, a napis z przodu "Tajemniczy ogród" (bo będzie nam służyła jako kronika i zielnik, więc tak będzie uniwersalnie).
*Jeżeli chodzi o roślinkę to jakaś ogrodowa np. maciejka, kocanka ogrodowa, azalia letnia, (chodzi o to, żebyście same ją zasadziły, najlepiej na jakiejś najbliższej zbiórce i zaczęły o nią dbać, tak, żeby wam wyrosła do obozu. Możecie trzymać ją w szkole (w harcówce na Wodnej jest za zimno i nie dochodzi Słońce, więc nie wyrośnie) w doniczce, takiej szerszej i jak się umówicie, że każdy zastęp jak ma zbiórkę to podlewa roślinki obydwu zastępów to napewno wyrosną. Dziewczyny z najstarszego zastępu, musicie się jakoś z dziewczynami z 24 i ze sobą na wzajem  umówić, albo wziąć wszystko co potrzebne na RAJD DO LUTOMIERSKA (KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ 13-14 CZERWCA CAŁYM NASZYM SZCZEPEM-WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW PÓŹNIEJ, BO NA RAZIE JESZCZE NIE SĄ ZNANE) i tam w trakcie ciszy, albo jakiejś przerwy zasadzić i uzgodnić kto się opiekuje, kto wyszywa proporzec, itp.
Roślinki przewieziemy razem ze sprzętem, żeby nie robić sobie kłopotów w pociągu( tylko nie jakieś giga doniczki 3 metrowe, tylko takie zwyczajne balkonowe. Spróbuję załatwić dla was, zeby nie trzeba było kupować, ale jak macie to super)
*bajki nie muszą być wymyślone, byle nie były to te najpopularniejsze, które wszyscy znają i wszyscy wiedzą jak się skończą. Wystarczy je opowiedzieć (ale z pamięci, a nie przeczytać:))
*jeżeli ktoś nie umie pleść makramy, to ma 3 wyjścia: 1.ja nauczę Karolę jak będę jej dawała sznurek i będzie się można jej zapytać jak to zrobić 2.zapytać Asię, bo ona umie to już perfekcyjnie 3. poczekać do rajdu w Lutomiersku to nauczymy się wszystkie razem, żeby wszyscy wiedzieli jak to zrobić (muślę, że wyjście 3 jest najlepsze, więc na pewno jest zastosujemy:)
*stary klucz potrzebujemy tylko jeden, ale taki z zamkiem, więc apel do wszystkich, zeby poszukali w domu i jak ktoś już będzie wiedział, że ma taki niepotrzebny to apel odwołany:)
*jeżeli ja zdążę kupić nowy pokrowiec dla siebie, to pewnie, że Ci pożyczę:D
*jeżeli nie macie kwiatków do ususzenia to nic, tak napisałam, jeżeli ktoś będzie miał jakieś i nie będzie wiedział co z nimi zrobić, to wtedy nam się bardzo na obozie przydadzą, ale nie trzeba specjalnie do kwiaciarni iść i kupować kwiatków do suszenia, to tak tylko przy okazji
*bieg biszkopta najlepiej jeżeli bedzie cały w tematyce obozu, ale jeżeli macie jakiś fajny punkt nie związany z ogrodem to też może być, może uda nam się go trochę przerobić na ogrodowy, albo jak będzie naprawdę fajny to go zostawimy w wersji oryginalnej:D
*a z 24 jadą z nami: Weronika, Karolina, Monika i Magda Osetek:)
mam nadzieję, że na wszystko odpowiedziałam:)

Offline

 

#13 2009-05-18 16:56:34

Anitka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 54
Punktów :   

Re: Obóz

Sporo się napisałaś, ale jeszcze jeszcze dwa pytania w odpowiedzi spokojnie wytarczy jedno zdanie   Od kiedy mogę dostać u Karoliny sznurek? A jako origani możemy robić koszyczki letnie?

Offline

 

#14 2009-05-19 14:16:05

 sandra

Użytkownik

kto mnie zna ten ma ;)
Zarejestrowany: 2009-05-16
Posty: 46
Punktów :   

Re: Obóz

Ewa - myślę, że tak jak coś to napiszę ...


Najważniejsze to cieszyć się każdym dniem ...

Offline

 

#15 2009-05-19 17:16:46

kasiula

Użytkownik

3901955
Zarejestrowany: 2009-05-12
Posty: 20
Punktów :   

Re: Obóz

Z tego co Anitka mi mowiła to rózę na fartuszku ma miec tylko ona. Ma się ona tak wyróznic...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.60dhwesterplatte.pun.pl www.naszaklasa2c.pun.pl www.gra-fairy-tail.pun.pl www.young.pun.pl www.worldofwrestling.pun.pl